Emniyet’ten muharrem iftarı   -     AKİD’den Vali Demirtaş’a ziyaret   -     Taş'tan imar politikası açıklaması   -     Dinamit fabrikasında inceleme   -     ŞEHİR GEÇMİŞİN VE GELECEĞİN EMANETİDİR   -     Adıyamanlılar Vakfından, Öğrenci Yurduna Ziyaret   -     Eskrimciler dünya kupasına katılacak   -     “Adıyaman’ın Yarınını İnşa Edeceğiz”   -     Ulu Önder'i andık   -     Gönül elçiliği gençlere tanıtıldı   -     Şehre talip olanlar, üsluplarıyla örnek olmalı   -     Gölbaşında feci kaza: 2 ölü   -     Mecliste Salih Fırat tartışması   -     İşte Adıyaman'ın anket sonucu   -     Adıyaman Su Sporları Merkezi oluyor   -     Kahta’ya yeni hükümet binası   -     Kızılay'dan kan bağışı kampanyası   -     Hayırsever vatandaştan örnek davranış   -     Gölbaşı’nda trafik kazası: 1 yaralı   -     İl İstihdam Kurulu toplantısı yapıldı   -     Jandarma’dan kaçak sigara operasyonu   -     Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası Adıyaman’da   -     Sporcular Avrupa şampiyonasına gidiyor   -     Kaçak akaryakıt operasyonu   -     Eskrimciler Türkiye şampiyonasına gidiyor   -     MHP'den kapatma açıklaması   -     Fizik Tedavide yan etki yok   -     Öğrenci Servislerine trafik uygulaması   -     Son Koordinasyon Toplantısı Yapıldı   -     Kahta'da kaza: 2 yaralı   -  
 
CHP, çözüm için Adıyaman'da
CHP Heyet Başkanı Ören: "Bu ülkede barış isteniyorsa, bu ülkede barış adına dikilen çiçeğin güzellikler içinde açılması isteniyorsa, bu çiçeğin sulanması lazım"
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

 

CHP Manisa Milletvekili ve Heyet Başkanı Hasan Ören, " Bu ülkede barış isteniyorsa, bu ülkede barış adına dikilen çiçeğin güzellikler içinde açılması isteniyorsa,  bu çiçeğin sulanması lazım. Yani ülkede somut çözümler anlatılmalı. Sadece yuvarlak laflar ile medyanın ve basının bir tahakkümü ile bu barı sürecinin uzun ve kalıcı hale gelmesinin zor olduğunu düşünüyorum" dedi.

Ören, partisinin Adıyaman İl binasında düzenlediği basın toplantısında barış sürecini Güneydoğu'ya ve Doğu'ya anlatma imkanını pek bulamadıkları için çalışma başlattıklarını söyledi.

Siyasetçilerin bahanesinin olamayacağını dile getiren Ören, " Belki medya bizi vermeyebilir, gazetelerde bizi vermeyebilir ama siyasette bahane olmaz. Siyasetçi gidip anlatmalı,çözüm sürecinde barışa atılacak somut bilgileri ve fikirleri anlatmak durumundadır. Bizde değerli arkadaşlarımızla birlikte donanımlı bir şekilde bir sosyolog arkadaşımızla birlikte bütün Güneydoğu'yu gezeceğiz. Yaz boyunca gezeceğiz."dedi.

Barış sürecinden umutlu olduklarını belirten Ören, şunları kaydetti:

"Barış sürecinden umutluyuz. Bu barış ilelebet devam etmeli. Devam edilebilmesi için de CHP olarak parlamentoda yaptıklarımızı  ve insan hakları ile özgürlüklerle ilgili CHP'nin görüşlerini açıklamak üzere buralara geldik. Amacımız tartışmak değil. Amacımız iddialaşmak değil. Amacımız neyin fazla neyin eksik olduğunu da tartışmak değil. CHP'nin görüşlerini anlatmak ve sizlerin fikirleri ile eksik olan yerlermiz varsa bu eksikliklerimizi tamamlamaktır"

 Ören, yaz boyunca oluşturulan 2 heyetle 25 ili gezeceklerini sözlerine ekleyerek heyetlerde de 5 milletvekili 3 parti meclisi üyesi ve bir de sosyolog olduğunu ifade etti.

Bir gazetecinin heyetin şehit aileleri ve dağa çıkan örgüt mensuplarının aileleri ile görüşülecek mi ? sorusu üzerine Ören, "Bütün herkesle görüşeceğiz. Bütün illerde il başkanlarımızla daha önceden diyalog kuruyoruz. Hiçbir kimseyi ayırt etmeden herkesle görüşmeyi CHP'nin fikirlerini anlatmayı ve bunlara katkı konmasını istiyoruz."diye konuştu.

Adıyaman'a gelen heyette CHP Milletvekilleri Veli Ağbaba, Hasan Ören, Sena Kaleli, Mehmet Hilal Kaplan, Mehmet Şeker ve Parti Meclisi Üyeleri İbrahim Yener, Çetin Soysal ve Hüseyin Saygılı yer aldı.

 

 

 

adıyaman haber chp

Ad Soyad *  
E-Posta Adresi * :
Mesajınız *  
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Web Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
 
 
ANA SAYFA | ARAMA | REKLAM | ARSIV | EDITÖRE YAZ